Top 5 vartojimo paskolos davėjai:

#1 Finbee.lt
finbee vartojimo paskola
 • Paskolos suma (EUR): 300 - 25000

 • Paskolos terminas (mėn.): 12 - 84

 • Paskolos palūkanos: Nuo 7%

#2 Fjordbank.lt
fjordbank vartojimo paskola
 • Paskolos suma (EUR): 1000 - 20000

 • Paskolos terminas (mėn.): 12 - 84

 • Paskolos palūkanos: Nuo 2.7%

#3 Gosavy.com
gosavy
 • Paskolos suma (EUR): 300 - 30000

 • Paskolos terminas (mėn.): 3 - 120

 • Paskolos palūkanos: Nuo 5%

#4 Mokilizingas.lt
mokilizingas vartojimo paskola
 • Paskolos suma (EUR): 300 - 15000

 • Paskolos terminas (mėn.): 6 - 72

 • Paskolos palūkanos: Nuo 4.9%

#5 Bobutespaskola.lt
bobutespaskola vartojimo paskola
 • Paskolos suma (EUR): 50 - 10000

 • Paskolos terminas (mėn.): 12 - 72

 • Paskolos palūkanos: Nuo 5.2%

Kas yra vartojimo paskola?

Vartojimo paskola dažniausiai pasirenkama kai reikia pinigų norint įsigyti didesnį pirkinį. Būtent dėl to populiariausios vartojimo paskolos yra skiriamos namams remontuoti ar įsigyti automobilį. Neretai paskola padeda apmokėti mokslus ar gydymo išlaidas.

Vartojimo paskola yra labai panaši į išperkamąją nuomą, kitaip žinomą kaip lizingą. Esminis skirtumas tas, kad paskolos atveju pinigus gavėjas gali išleisti savo nuožiūra ir tie pinigai išmokami fiziniam asmeniui. Tuo tarpu suteikiant lizingą pinigai yra skiriami tik konkrečiam pirkiniui ir pinigai nepasiekia jų gavėjo, jie atitenka tam iš ko prekes ar paslaugas perka fizinias ar juridinis asmuo. Dėl šios priežasties vartojimo paskolos dažnai kainuoja daugiau brangiau, t.y. palūkanų norma yra aukštesnė.

Nepaisant didesnės kainos žmonės renkasi šį skolinimosi būdą dėl jo lankstumo, greičio ir pasiekiamumo. Dabar labai lengva gauti paskolą internetu ar SMS žinute per dešimt minučių, o visas vertinimo procesas yra itin paprastas.

Norint nepasimesti tarp paskolas internete siūlančių įmonių gausos verta atsiminti keletą dalykų:

 • Visose svetainėse yra prieinamos vartojimo paskolos skaičiuoklės. Tačiau jose  pateikiami skaičiavimai yra labai preliminarūs ir tik gavus konkretų pasiūlymą galima įvertinti konkrečias sąlygas.
 • Greita paskola dažnai reiškia brangesnė paskola. Įmonės, kurios priima sprendimus per 10-15 min. prisiima didesnę riziką, kurią kompensuoja didesnėmis palūkanomis. Priimti sprendimą detaliai išanalizavus visą informaciją dažniausiai užtrunka vieną darbo dieną.
 • Nesirinkite vartojimo paskolos internetu neišanalivaus keletos pasiūlymų. Turint laiko ir norint gauti geriausios vartojimo paskolos pasiūlymą yra būtina gauti bent trijų įmonių pasiūlymus. Tik tokiu atveju bus galima išsirinkti pigiausią vartojimo paskolą.

Į ką reikia atkreipti dėmesį norint išsirinkti ne tik pigiausią, bet ir geriausias sąlygas siūlančią vartojimo paskolą?

 • Jokiu būdu negalima vertinti tik vieno rodiklio, pvz. visos grąžintinos sumos. Vien todėl pažvelgti į vartojimo paskolos skaičiuoklę nepakanka. Gavus pasiūlymą reikia įvertinti bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN), palūkanų normą ir kas mėnesį mokamą sumą.
 • Atidžiai perskaityti sąlygas ir išsiaiškinti papildomus mokesčius tokius kaip sutarties sudarymo, administravimo, delspinigius ir pan.
 • Gyvenime nutinka visko, todėl imant greitas paskolas svarbu išsiaiškinti sąlyga, jei susiklosčius aplinkybėms paskolos mokėjimą reikės atidėti. Būtinai užduokite klausimą, kas nutiktų, jei staiga skolos grąžinti negalėtumėte laiku ir tektų nukelti mokėjimus.

Kokie reikalavimai taikomi įmonėms teikiančioms paskolas? Nors pažiūrėjus iš šalies ir atrodo, kad vartojimo paskolas internetu tiekia daugybė įmonių ir kad tai lengvas verslas, visgi jis yra labai griežtai reguliuojamas Lietuvos Banko.

 • Įmonės privalo įvertinti kiekvieno mokėtojo mokumą. Reikalaujama atsižvelgti į kredito istoriją ir jau turimus įsipareigojimus.
 • Visi finansiniai įsipareigojimą privalo sudaryti iki 40% gaunamų pajamų. Tarkim, jei asmuo gauna 1000 Eurų atlyginimą, jo įsipareigojimai turi sudaryti iki 400 Eur. Didesnė suma negali būti skolinama. 
 • Yra būtina surinkti teisingą informaciją apie gavėjo pajamas ir jų šaltinius. Gavėjas turi užtikrinti, kad visa pateikta informacija yra teisinga, o įmonė atitinkamai šią informaciją turi tikrinti duomenų bazėse.

Asmuo imantis paskolą taip pat yra saugomas įstatymo numatytomis nuostatomis:

 • Suteikus paskolą jos galima  nemokamai atsisakyti per 2 dienas. Tokiu atveju nereikia mokėti jokių netesybų mokesčių ar palūkanų.
 • Negalima taikyti jokių nereikalingų ir nepagrįstų mokesčių, o visi taikomi mokesčiai negali viršyti paskolintos sumos.
 • Nors ir reklamuojama, kad kreiptis paskolai galima bet kuriuo paros metu, jos išduodamos tik dienos metu nuo 7 iki 22 val.
 • Esant netesyboms jas galima skaičiuoti tik 180 dienų.
 • Lietuvos bankas gali įtraukti asmenis jų pačių prašymu į sąrašą asmenų, kurie nepageidauja gauti kreditą. Tai svarbu itin atsargiems žmonėms.

Atsiliepimai:

Ačiū vartojimo-paskola.lt komandai, kuri padėjo užsitikrinti reikiamą vartojimo paskolą.
Vartojimo paskola - Aurimas
Aurimas
Puikus aptarnavimas. Draugiški darbuotojai visada pasiruošę padėti ir nukreipti optimaliausiu keliu.
Vartojimo paskola - Danutė
Danutė
Su jūsų pagalba pavyko refinansuoti paskolą. Už sutaupytus pinigus galime leisti sau daugiau keliauti.
Kajus
Pasiskolinome pinigų tobulomai vestuvių dienai. Ačiū už operatyvumą!
Justė

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kas yra vartojimo paskola?

Tai yra paskola, kuri yra skirta didesniems pirkiniams įsigyti ir jos grąžinimo laikotarpis dažnai yra ilgesnis už kitus skolinimosi būdus. Pagrindinė šio paskolos tipo savybė yra lankstumas. Gavėjas pats gali nuspręsti kokiems pirkiniams ir kur gautus pinigus nori išleisti. Vartojimo paskolos principas labai primena kreditinės kortelės naudojimą.

Kur geriausia imti vartojimo kredito paskolą?

Šiuo metu patogiausia ir greičiausia pasiimti vartojimo kreditą internetu. Internetas suteikia galimybę palyginti visų įmonių teikiančių vartojimo paskolas pasiūlymas. Svarbu nepamiršti, kad visuomet prieš priimant sprendimą reikėtų palyginti 2-3 įmonių pasiūlymus, nes jie gali smarkiai skirtis.

Kaip galima gauti vartojimo paskolą?

Vartojimo paskolos gavėjas turi atitikti tam tikrus Lietuvos banko nustatytus kriterijus –  pilnametis Lietuvos Respublikos pilietis turintis nuolatines pajamas ir neturintis pradelstų įsiskolinimų, o visi įsipareigojimai neviršija 40% gaunamų pajamų.

 

Norint gauti paskolą pirma reikia nuspręsti kokio dydžio paskolos ir kokiam laikotarpiui reikia. Tuomet pateikiama paraiška užpildant formą ir pateikiant reikalingus dokumentus. Gavus šią informaciją įmonė įvertina pateiktą informaciją ir priima sprendimą suteikti paskolą arba ne. Gavus teigiamą atsakymą pinigai pervedami gavėjui numatyta tvarka.

Ar paėmus vartojimo paskolą galima pasiskolinti papildomai?

Daugumą įmonių tokią galimybę teikia tik yra taikomos papildomos sąlygos. Dažniausiai tokiu atveju papildoma paskola išduodama, jei pirmoji paskola yra mokama laikantis  sutarties sąlygų.

Kas yra vartojimo paskolos skaičiuoklė?

Tai yra preliminarus apskaičiavimas, kurį pateikia beveik visos paskolas išduodančios įmonės, parodantis kokios yra taikomos paskolos sąlygos norint pasiskolinti tam tikrą kiekį pinigų norimam laikui.

Skaičiuoklėse pateikiama informacija yra tik informacinio pobūdžio. Visos tikslios sąlygos yra nustatomos įmonės pasiūlyme, kuris yra suformuluojamas konkrečiam potencialiam paskolos gavėjui.

Ko reikia norint gauti vartojimo paskolą?

Visi vartojimo paskolos gavėjai turi atitikti tam tikrus Lietuvos banko nustatytus kriterijus: Lietuvos Respublikos pilietis, pilnametis, turintis nuolatines pajamas, neturi pradelstų įsiskolinimų, neturi įsipareigojimų, kurie viršija 40% pajamų.

Kokią didžiausią vartojimo paskolą galiu gauti?

Išduodamų paskolų dydžiai skiriasi priklausomai nuo įmonės. Svarbiausia taisyklė yra ta, kad žmogaus visi įsipareigojimai negali viršyti 40% jo mėnesio pajamų. Pavyzdžiui, jei žmogaus pajamos per mėnesį sudaro 1000 eurų, jis gali pasiskolinti iki 400 Eur.

Kur apsimoka imti vartojimo paskolą?

Geriausios sąlygos labai priklauso nuo paskolos dydžio, termino bei asmens kredito istorijos. Todėl  prieš priimant sprendimą visuomet yra rekomenduojama atlikti išsamesnę analizę ir palyginti bent trijų skirtingų įmonių pasiūlymus. 

Verta paminėti, kad mažesnius mokesčius taiko tos įmonės, kurios paskolas išduoda per 1 d.d. ar ilgiau, nes jos atlieka detalų vertinimą ir todėl prisiima mažesnę riziką, kurios nereikia dengti didelėmis palūkanomis.

Kokioje paskolų įmonėje yra mažiausios palūkanos?

Palūkanų norma labai priklauso nuo skolinamos sumos, termino bei kitų veiksnių, pavyzdžiui laiko per kurį partvirtinama ir išmokama paskola. 

Kur pigiausios vartojimo paskolos?

Į šį atsakymą galima atsakyti tik žinant tikslią sumą, kurią norima pasiskolinti bei grąžinimo terminą.  Daugelis žmonių vertindami paskolų įmonių pasiūlymus kreipia dėmesį tik į grąžintinos sumos dydį, bet tai yra klaidinga nuostata. Visuomet verta atkreipti dėmesį ir į metinę palūkanų normą, BVKKMN ir pan. Svarbu išsiaiškinti ir kokio dydžio  administravimo ar sutarties sudarymo mokesčius taiko įmonės ir ar jos juos išvis taiko.

Kas gali suteikti vartojimo paskolą?

Lietuvoje vartojimo paskolas teikia komerciniai bankai, kredito unijos, tarpusavio skolinimosi platformos bei kiti paskolų davėjai, kurie nėra kredito įstaigos. Taip pat populiarūs ir tarpininkai, kurie suteikia galimybę iškart palyginti keletos įstaigų pasiūlymus.

Visos šios įstaigos turi būti įrašytos į viešą sąrašą prieinamą Lietuvos banko svetainėje. Kilus abejonėms dėl vienos ar kitos įmonės veiklos verta patikrinti šį sąrašą.

Kokio dydžio turi būti pajamos norint gauti vartojimo kreditą?

Nėra įstatymo reglamentuojančio būtinąsias minimalias pajamas norint gauti kreditą. Svarbiausia, kad finansiniai įsipareigojimai nesudarytų daugiau nei 40% visų pajamų. Taip pat įstatymais yra numatoma kokia minimali suma pragyvenimui turi likti sumokėjus įmoką.

Jei potencialus paskolos gavėjas gauna ypač mažas pajamas įmonė privalo papildomai patikrinti ar sumokėjus įmokas asmuo galės padengti būtinąsias buities išlaidas.

Kas sudaro paskolos kainą?

Paskolų įmonės pateikdamos pasiūlymus pateikia daug įvairių skaičių, tačiau paskolos kainą sudaro tik palūkanos ir administravimo išlaidos. Kai kurie paskolų davėjai siūlo nulines palūkanas, bet tai tikrai nereiškia, kad grąžinsite tokią sumą, kokią pasiskolinate. Dažniausiai tokiu atveju taikomi įvairūs kiti mokesčiais (pvz. sutarties sudarymo, administravimo).

V
isuomet renkantis kredita vertėtų atkreipti dėmesį į visą grąžintiną sumą, nes ji parodo, kokia yra galutinė skolinimosi suma pridėjus visus mokesčius.

Kuo vartojimo paskola skiriasi nuo lizingo?

Vartojimo paskola pasižymi dideliu lankstumu, nes yra išmokama tiesiogiai paskolos gavėjui ir jis turi pilną teisę nuspręsti kokiems konkretiems pirkiniams ją išleis. Tuo tarpu lizingas arba kitaip išperkamoji nuoma yra skirtas įsigyti konkrečią prekę ar paslaugą, pinigai nepasiekia gavėjo, jie keliauja įmonei iš kurios prekės ar paslaugos yra perkamos. Taip pat vartojimo paskola nereikalaują įnašo, kas yra dažnas reiškinys imant lizingą. Kita vertus paskolos kainuoja daug brangiau nei išperkamoji nuoma.